РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Р

Розжолобок
(яндова) – настільний посудина для розливу вина, пива, меду, браги та ін напоїв, відомий з часів Давньої Русі. Призначення судини зумовило його урочисто-вагому приосадкувату форму з м’якими, округлими контурами, наявність широкого горла і носика або рильця. Розжолобок робилися з металу або дерева, нерідко декорувалися. Розміри розжолобка були різні. Великі розжолобка вміщували до відра рідини.

Рясне вино
(фр. Ample) – вино володіє широкою ретроназальной ароматичною гамою, довготою, що викликає у роті відчуття повноти.

Ракія
- фруктова горілка, шанований у південних країнах алкогольний напій. Ракія популярна на Балканському півострові, в Болгарії, Сербії, Македонії. Турки також її п’ють, але це бліда імітація оригіналу, який виробляється з винограду, слив, яблук, персиків.
Ратафія
- пряна горілка, лікер.
( Тлумачний словник живої мови Володимира Даля )

Рейнські вина
- сорти білого вина, які спочатку проводилися в долині річки Рейн в Європі, в основному на території Німеччини.

Ректифікація
- процес очищення спирту від шкідливих домішок, сивушних масел та усунення неприємного запаху.

Ремі Мартен
(Remy Martin) – коньяк високої якості, який виробляється в районі місті Коньяк у Франції фірмою E. Remy Martin & Со. Вміст спирту – 40%.

Реціна
- грецьке смоляної біле (або рожеве) вино відоме, як мінімум, 2700 років. Його оригінальний смак відбувається тому, що судини з вином, зокрема амфори, для попередження контакту з повітрям, запечатуй соснової смолою. Також смолу додавали і в саме вино, для запобігання скисання і додавання лікувальних властивостей, як вважали древні. Римляни почали використовувати бочки в третьому столітті до н. е.., скасовуючи необхідність в смолі, але аромат і смак Рецін були такі популярні, що дійшли і до наших днів. Можливо, це найпоширеніша вино в Греції (не дивлячись на різну популярність в різних областях), і завдяки його сильного смаку, його краще подавати з рясно приправленими стравами, характерними для грецької і середземноморської кухні.

Рікар
(Ricard) – один з перших ганусовий настоянок, придумана після заборони абсенту з метою створення її аналога. Цей напій винайшов француз на ім’я Поль Рікар в 30-х роках XX століття. Ароматизована лакриці. Перед вживанням розбавляється водою 1 до 5. Франція. Фортеця – 45%.

Ріккі
(Rickey) – довгий напій, для приготування якого беруть лайм, колотий лід, содову або будь-який інший газований напій з віскі, джином, ромом або бренді. Подається зі шкіркою лайма, аналогічно напоїв колінз (collins) і сауер (sour). Названий на честь полковника Джо Ріккі, лобіста з Вашингтона.

Рислінг
- сорт білого столового виноградного вина.

Рисове вино
- вино, виготовлене з рису і має колір бурштину.

Ркацителі
- грузинський сорт винограду. Зеленувато-біла або жовтувата ягода з коричневою засмагою. Використовується при виробництві вин різних типів.

Розе
- французька назва червоних вин, які звичайно виробляються з червоного або чорного винограду. Після природного фарбування зброджених сік витягується з м’якоті ягід.

Розенкова вино
- вино із родзинок або коринки, що готуються в дореволюційній Росії переважно євреями для релігійних цілей.
( Малий енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона )

Ром
- міцний і дуже своєрідний алкогольний напій. Проводиться шляхом перегонки з заграв соку цукрового очерету й інших побічних продуктів переробки тростини. Ром ділиться на легкий (кубинський), середній (пуэрториканские, Барбадосской і мексиканські), важка (ямайські, роми Мартіні і Тринідаду). Вміст спирту в Ромі – 40-80%. Ром має пекучий смак і своєрідний, сильно виражений аромат. Колір його жовтий з золотим відтінком.

Романея
- стар. солодка настоянка на італійських вини.
( Тлумачний словник живої мови Володимира Даля )

Ронг
- слабоалкогольний напій з меду.

Рофано
(Rofano) – зареєстрована марка італійського лікеру, аналогічного лікеру Гальяно (Galliano), з ванільно-ганусовим ароматом.