РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Н

Non-vintage
- вино, не зазначене роком врожаю.

Наливка
- рід вина – солодка настоянка на фруктах, ягодах. Більш солодкий і менш міцний десертний напій, ніж настоянка. Наливки містять, як правило, 16-20% спирту і до 40% цукру.
Наливка, солодкий фруктово-ягідний спиртний напій. Наливка містить 18-20 об’ємних% спирту, 28-40% цукру і 0,2-0,8% кислоти. Наливки виробляються з спиртованих соків і настоїв, свіжих фруктів та ягід, цукрового сиропу, спирту-ректифікату, лимонної кислоти і зм’якшеної води. До складу окремих сортів наливок входять спиртовані настої сушених фруктів і ягід (чорнослив, вишня, курага, чорна смородина), ароматичні речовини (гвоздика, кориця, ванілін та ін), а також біла карамельна патока. Підфарбування наливки проводиться чорницею кольором і іншими харчовими барвниками.

Настоянка
- залежно від складових частин настоянки, наполягли на травах, квітках, листках, плодах, кісточках, коріння, приправлені прянощами і спеціями, підрозділяються на гіркі, десертні, напівсолодкі та солодкі. Вони містять, як правило, 16-45% спирту і від 2 до 30% цукру.
- Настоянка, спиртний солодкий або гіркий напій. Солодкі настоянки готують із купажу (суміші) спиртових настоїв і фруктово-ягідних соків, цукрового сиропу, ректифікованого спирту, лимонної кислоти і зм’якшеної води; гіркі настоянки – з купажу спиртових настоїв різних трав, коріння, насіння, листя, корок цитрусових плодів та ін лікарсько-технічної сировини, ароматизованих спиртів, спиртових розчинів ефірних олій, ректифікованого спирту і зм’якшеної води. Витяг купажу солодких настоянок – 2, гірких – 1 добу.

Насичене вино
- вино концентроване, з гарною структурою, придатне для витримки.

Ніжне вино
(фр. Suave) – вино добре врівноважене, з деякою перевагою солодощі і гармонійним ароматом.

Нетипове вино
- вино, яке не відповідає сукупності ознак зовнішнього вигляду, аромату / букета і смаку сформованому образу органолептичних властивостей, що характеризують сорт, місце та спосіб виробництва.

Ніжки
- сліди, що залишаються алкогольним напоєм на стінках келиха при його обертанні. Іноді їх називають "сльозами” або "арками”.