РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

Класифікація коктейлів за часом вживання 

В залежності від того, для якого часу підходить коктейль, його відносять до однієї з трьох перерахованих нижче груп.

Аперативи
Роль аперитиву полягає у тому, щоб викликати апетит у очікуванні обіду або вечері, але ні у якому разі не притупити відчуття голоду. Через відмінності у культурі харчування у різних країнах аперитиви існують у різних формах:

 
 
Класичні аперативи
Найбільш відомі з них: Dry Martini (Драй Мартіні), Manhattan (Манхеттен). Сюди ж можна віднести Kir (Кир).
Аперитиви середземноморської Європи
Вермути та біттери добре підходять для таких змішаних напоїв. Вони входять до складу коктейлів Americano (Американо), Negroni (Негроні) та інших.
Діжестіви
Групу діжестівов називають «After Dinner Cocktails» - коктейлі після вечері. Це досить міцні коктейлі, часто містять коньяк або кавовий лікер. Серед них - White Russian («Білий Російський») і Alexander (Олександр).
Будь-коли (Any Time Drinks)
Цю групу складають коктейлі, які підходять для будь-якого моменту. Серед них можна зустріти такі short drinks, як Margarita (Маргарита) або Gimlet (Джімлет), і такі long drinks, як Screwdriver («Викрутка»), Gin Fizz (Джин Фізз), Tequila Sunrise («Текіла Схід»)Класифікація коктейлів на смак - кисло-солодкі

Серед коктейлів, до складу яких входить один спиртний напій, лимонний сік і цукор, можна виділити наступні групи.
Дейзі (Daisy) - це short drink на основі одного спиртного напою, а також лимонного соку, цукру і обов'язково сиропу Гренадін. Він подається на подрібненому льоді у келиху old fashioned, прикрашеному вишнею і кружечком апельсина.
Колінзи
Суміш будь-якого спиртного напою з лимонним соком, цукром, содової і льодом, приготовлена​​, як правило, прямо у бокалі collins (різновид хайбол (highball)), відноситься до коктейлів групи Коллінз. Це long drink, його зазвичай прикрашають вишнею і п'ють через трубочку. Класичний представник групи - коктейль Джон Коллінз (John Collins).
Кулери та Коблери
Коллінз, в який забули додати цукор або лимонний сік, а іноді і те, і інше, стає кольором. Таким чином, Кулер - це комбінація будь-якого спиртного з льодом і газованим напоєм - содової або, наприклад, Ginger Ale. А якщо Кулер подати з подрібненим льодом, він перетвориться на Коблер. В цьому випадку його обов'язково слід прикрасити вишнею і кружечком лимона або апельсина.
Сауер 
Sour, тобто «кислий», - short drink американського походження. Крім міцного спиртного напою, він включає сік лимона або лайма і цукор. Як правило, його збивають у шейкері і прикрашають вишнею. Краще використовувати свіжовичавлений сік і цукровий пісок. Класичний представник цієї групи - коктейль Whiskey Sour.
Слінги
Багато лимонного соку у поєднанні зі спиртним напоєм, невеликою кількістю содової води і чайною ложкою цукру утворюють коктейль Слінг. Найвідоміший представник цих коктейлів - Сінгапур Слінг, який розбавляється содовою водою і де цукор замінюють лікером Cherry Brandy
Суізли
Основна відмінність суізла від кулерів, коблер, Коллінз та інших «лонг дрінків» полягає в тому, що він включає біттер.
Фіззи
Сильногазована вода є необхідним компонентом класичного Фізза, адже to fizz по-англійськи означає «шипіти». Що стосується решти, то потрібно збити у шейкері суміш лимонного соку, цукрового піску і спиртного напою, яку фільтрують у хайбол (highball), що містить лід. Найвідоміший коктейль цієї групи - добре збитий, пінистий Джин Фізз.
Фікси
Існує безліч думок про те, яким повинен бути коктейль групи Fix. Деякі вважають, що його слід розбавляти содовою, інші рекомендують додавати у нього лікер Curacao. Проте всі сходяться у одному - фікс повинен готуватися з великою кількістю льоду. Збиті у шейкері лимонний сік і цукровий пісок фільтрують у келих, наповнений подрібненим льодом. Коктейль закріплюють, точніше, фіксують, додаючи зверху міцний спиртний напій
 
назад далі