РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Л

Landwein
(нім.) – категорія сухих або напівсухих столових вин, введена в 1982 році.

Лагер
- найбільш поширений у світі тип пива. При приготуванні лагера використовуються дріжджі низового бродіння. Лагер зброджують при відносно низьких температурах (5-15 ° С), після чого тривалий час витримують при температурі близько 0 ° С – за цей час пиво освітлюється і насичується вуглекислим газом.

Лаймовий лікер
(Lime liqueur), солодка настоянка, яка виробляється шляхом змішування або редістілляціі (мацерації) алкоголю з лаймом. При мацерації (більш якісний спосіб) бренді настоюється на фруктах протягом 6-8 місяців. При змішуванні алкоголь з’єднується з свіжим соком, отриманим вичавки фруктів. лікер має високу концентрацію, солодкий смак і яскраво виражений колір.

Лаккі
(Lakka) – фінський лікер, який виробляється з морошки.

Ламбруско
- сорт італійського винограду, з якого виробляють червоне вино. Використовується для виробництва фруктових та ігристих вин.

Лафіт
- французьке червоне вино бордоського типу з округу Медок, що набув поширення в Росії в останній третині XIX ст. як один з основних видів імпортного вина. Виноградники Лафіт в 1868 році були куплені Ротшільдами, зумовили свій позику царського уряду обов’язком Росії імпортувати лафіт, причому в досить значних кількостях. Це сприяло тому, що слово "лафіт” через пресу і головним чином через віноторговую мережа стало відомо в самих широких народних колах і врешті-решт перетворилося на синонім усякого закордонного дорогого вина.
( Джерело Велика Домашня Кулінарія SUPERCOOK.ru )

Легкий ром
(Light rum) – сухий ром з легким ароматом меляси (чорної патоки). Виробляється шляхом перегонки збродженого соку цукрової тростини, тростинного сиропу і меляси, міцністю 95%. У продаж надходить з вмістом спирту 40%. Витримується в невипалені бочках 2-10 років, майже не набуває кольорів. Світлі роми виробляються на Кубі, у Домініканській республіці, на Гаваях, Гаїті, в Мексиці, Філіппінах, Пуерто-Ріко, Венесуле і на Віргінських островах.

Легке вино
- вино з не дуже високим вмістом спирту, слабо забарвлене, без танінів, однак врівноважене. Зазвичай молоде, готове до вживання.

Лісисте вино
- вино набула в результаті перебування в дерев’яній діжці типові аромати ванілі, карамелі і гару, співвідношення між якими залежить від рівня випалювання дерева.

Лікер
- (франц. liqueur, від лат. liquor – рідина), міцний спиртний напій, що містить до 35% цукру, до 45 об’ємних% спирту. У Західній Європі перші лікери з’явилися в Голландії (кюммель). За старих часів мистецтвом складання рецептів ароматичних лікарів у різних країнах займалися ченці і аптекарі, що використовували лікувальні трави, коріння, квіти і плоди рослин і строго зберігали таємницю їх виробництва і рецептур. Особливо розвинулося виготовлення лікерів, здавна відомих як високоякісні, у Франції. Зразком старовинних французьких лікарів є Бенедіктін і Шартрез (назва першого походить від найменування чернечого ордену бенедиктинців, другий – від назви монастиря Гранд-Шартрез). Розрізняють лікери міцні, десертні, креми. Для приготування використовуються високосахарістие сорти винограду (пізнього збору) з вмістом цукру не нижче 24-26%. При меншому вмісті цукру в ягодах додають концентроване виноградне сусло. Лікери виготовляються також з спиртованих соків фруктів і ягід, з спиртованих

Лікерістое вино
- десертне (напівсолодке чи солодке) типу вин Сотерну.

Ліллет
(Lillet) – французьке вино – аперитив червоного або білого кольору.

Лімончелло
(італ. Limoncello) – популярний італійський лимонний лікер. Здебільшого випускається в південній Італії, зокрема, на узбережжі Амальфи, на островах Капрі, Искья, на Сицилії, Сардинії. Лікер випускається методом наполягання лимонної шкірки (а не дистиляції), тому в лімончелло міститься велика кількість вітаміну C. Термін наполягання – зазвичай 3-5 днів. Також до складу напою входять спирт, вода і цукор. Заключною стадією виробництва є емульсіфікація напою у спеціальних машинах. В Італії лімончелло – самий популярний місцевий напій після кампарі. Лікер вживають і в чистому вигляді, як діджестів і як столовий напій або десерт, і як компонент коктейлів. Лімончелло п’ють охолодженим, з маленьких високих чарок, куди іноді додають лід. Найчастіше ресторани готують власний лікер з унікальним смаком.

Лоубол
(Lowball) – будь-який лікер, вино або інший спиртний напій, які наливаються поверх кубиків льоду. Також називається напоєм типу "він зе рокc” ( "On The Rocks”) і зазвичай подається в бокалі в старовинному стилі.