РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

К

Kahlua
(Калуа) – лікер на рослинній основі з додаванням мексиканського кави і ванілі. Це один з найбільш добре продаються лікарів у світі. Він п’ється як діжестів або у складі коктейлів. Створений цей напій був у Мексиці, нині виробляється в Данії, фортеця – 26,5%.

Каберне
- вино, вироблене з червоного винограду Каберне Совіньон поряд з менш аристократичним виноградом сорту Каберне Франс. Ягоди цього винограду майже чорні, дрібні, з товстою шкіркою і великими зернамі.Іспользуются при виробництві сухих і десертних вин, шампанського.

Кагор
- вино, яке одержало свою назву від міста Кагор, розташованого на південному заході Франції і відомого своїми столовими винами інтенсивного темно-червоного кольору. Раніше вина типу Кагору готувалися за спеціальним замовленням для церковної служби.
Кагор, десертне вино, що готується з червоних сортів винограду (Каберне, Сапераві та ін.) Одержало назву від французького міста Кагор, хоча в районі цього міста виробляють переважно білі вина. Особливістю технології є прогрівання до 45-50 С і вище мезги (роздробленою виноградної маси) або до 80 -90 З цілих грон парою, сухим повітрям або зануренням на 2-3 хвилини в киплячу воду або сусло.

Каліс
(Calisay) – лікер, що випускається в місті Барселона в Іспанії. Виробляється з кори хінного дерева і має аромат хініну. Подається як аперитив.

Калу
- популярний у жителів Сейшельських островів перебродив кокосовий сік, що нагадує молоде вино.
( (Кулінарний словник. Зданович Л.И. 2001 )

Калуа
(Kahlua) – лікер на рослинній основі з додаванням мексиканського кави і ванілі. Це один з найбільш добре продаються лікарів у світі. Він п’ється як діжестів або у складі коктейлів. Створений цей напій був у Мексиці, нині виробляється в Данії, фортеця – 26,5%.

Кальвадос
- яблучна горілка. Батьківщина – Франція і Нормандія. Використовуються яблука, обов’язково хорошому стані, не перестиглі. Фортеця – 38-50% об. в залежності від сорту сировини, процента відбору та погона.
Кальвадос – яблучна горілка. Родина Франція і Нормандія. Кальвадос отримують шляхом дистиляції сидру (ферментованого яблучного соку), для приготування якого може використовуватися більше 50 сортів яблук збираються ранньою осінню.

Кампари
- Біттер на основі ароматичних трав і цитрусових, створений в 1861 році в Мілані Каспаром Кампарі. Випускається італійською компанією Campari Group. Завдяки фарбі кармін має насичений червоний колір. Фортеця – 25%. Аперитив. На основі Кампарі існує величезна кількість коктейлів, наприклад Американо і Негроні. Також дуже популярний коктейль Гарібальді – Кампарі з апельсиновим соком (1 / 3 до 2 / 3).

Канадіан Клаб
(Canadian Club) – канадський віскі з терміном витримки 6 років, вироблене з кінця XIX століття в провінції Онтаріо в Канаді фірмою "Hiram Walker”.

Канадський віскі
- специфічний продукт Канади – дістілліруемий, витримуються, змішується з додатками і розфасовують за зобов’язанням під наглядом канадського уряду. Канадські віскі є преміальними, що йдуть на розлив зазвичай з витримкою в шість і більше років, мають легку консистенцію і, хоча їх аромат дуже делікатний, зберігають свою неповторну позитивну характеристику. Кукурудза, жито і ячмінний солод є основними злаками, що йдуть на виробництво канадських віскі.

Капітан Морган
(Captain Morgan) – що відноситься до темних маркам ром, який виробляється в результаті перегонки Барбадосской, ямайського і гайанского ромів і проводиться в Англії.

Кентуккського віскі
(Kentucky whiskey) – суміш чистих віскі. Виробляється в штаті Кентуккі в США.

Кізлярка
- виноградна горілка, від міста Кизляра.
( Тлумачний словник живої мови Володимира Даля )

Кіршвассер
(нім.) – наливка з вишень у Швейцарії, Шварцвальде і Ельзасі.
( Малий енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона )

Кислувате вино
- вино має високий рівень кислотності. Хоча дана характеристика лежить на кордоні неприємного, вона є цілком прийнятною стосовно вин, у яких найбільше цінується свіжість.

Кларет
(Claret) – легке сухе червоне вино. У Англії так називають червоне вино Бордо (Bordeaux).

Кобблер
(Cobbler) – довгий напій, що подається зазвичай у великих склянках типу гоблет або колінз з колотим льодом. Кобблери містять міцний спиртний напій або вино, фруктовий сік і прикрашені ягодами, свіжими шматочками фруктів та гілочкою м’яти. Спочатку в рецептуру входив херес, ананасовий сироп і фрукти як гарнір.

Коко Райб
(Coco Ribe) – лікер з ароматом кокосового горіха і рому. Проводиться на Віргінських островах. Вміст спирту – 21%.

Коктейль
- напій із суміші горілчаних настоянок, наливок, виноградних вин, коньяку, рому, соків, фруктів, ягід, вершків, яєць, меду, морозива, харчового льоду й ін Звичайно коктейлі бувають яскравими, різнобарвними (англійський cocktail , буквально – півнячий хвіст). Коктейлі готують міцні і десертні; їх ретельно змішують у металевій посудині (Шекера). Деякі коктейлі, що не потребують змішуванні, готують безпосередньо в келихах або фужерах.

Кокур
- балканський сорт винограду. Зеленувато-біла, жовтіючому ягода. Використовується для приготування міцних і десертних вин.

Колекційні вина
- марочні вина особливо високої якості, які витримуються не менше 3-х років у пляшках.

Коллінз
(Collins) – схожий на пунш довгий напій, що подається у високих склянках типу хайбол. Найбільш відомі джин Том Коллінз (Torn Collins), Джон Коллінз (John Collins) і ірландський віскі Майк Коллінз (Mike Collins). Зазвичай під цією назвою увазі міцний сухий (без вмісту цукру) спиртний напій з лимонним соком або приходит он, які наливаються в глазурований склянку. Потім додаються кубики льоду, цукор і содова вода, а як гарнір використовується вишня або шматок фрукта.

Колома
(Coloma) – колумбійський кавовий лікер, що виробляється з 100%-го, незмішані кави Арабіка (Arabica). Вміст спирту – 27%.

Кольєретка
- етикетка біля основи шийки пляшки.

Коньяк
- міцний спиртний напій, що виготовляється з коньячного спирту, що отримується перегонкою переважно білих сухих виноградних вин, з подальшою витримкою його в дубових бочках або цистернах, завантажених дубової клепкою. В процесі витримки коньячний спирт міцністю 65-70% (об’ємних) збагачується дубильні речовини і здобуває характерні для коньяку смак, букет і забарвлення. При цьому під впливом кисню повітря протікають головним чином окислювальні процеси. Для зниження фортеці коньячних спиртів при виготовленні коньяку застосовується дистильована вода. Великий розвиток отримало виробництво коньяку у Франції, в департаменті Шаранта (центр – місто Коньяк, звідки і назва).

Коньячний пунш
- виробляється на основі коньяку з горобинового морсу, лікеру Бенедіктін, настою мускатного горіха, гвоздики і свіжої лимонної кірки. Має світло-коричневий колір. Вміст спирту – 17%, цукру – 34%.

Коньячний спирт
- напівфабрикат для виробництва коньяків; отримують його з виноградного вина (коньячного виноматеріалу) шляхом перегонки, фракціонування (молодий коньячний спирт) і витримки (дозрівання) в дубових бочках.

Кордіал
(cordial) – тип спиртного напою, солодкий лікер, що виробляється шляхом змішування або редістілляціі (мацерації) алкоголю з фруктами. При мацерації (більш якісний спосіб) бренді настоюється на фруктах протягом 6-8 місяців. При змішуванні до алкоголю додається свіжий сік, отриманий вичавки фруктів. Більшість кордіалов мають високу концентрацію, солодкий смак і яскраво виражені кольору.

Короткі напої
(short drinks) – тип змішаних спиртних напоїв, що містять лід і готуються в невеликих кількостях. До коротким напоїв відносять коктейлі, шутери, пускафе, Дейзі, крусти, ЕГ-ноги і фліп, Сангаре, Сауер, фраппе.

Корчемство
- таємне виробництво і торгівля горілкою та іншими предметами, що становлять монополію скарбниці або обкладеними акцизом; корчемство карається штрафами та іншими покараннями (до заслання). Припинення корчемства покладено на чинів акцизного відомства, казенної продажу пітей і прикордонну варту.
( Малий енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона )

Кавовий бренді
(Coffee brandy) – настояний на кавових зернах бренді, який виробляється шляхом дистиляції (перегонки) збродженого сусла винограду і фруктів. Звичайно витримується в дубових бочках. Вміст спирту – 40-42%, щільність – 1,08.

Кавовий лікер
(Coffee liqueur) – солодка настоянка з ароматом кави. Вміст спирту – 25-28%, щільність – 1,14. У Мексиці має назву Kahlua, на Ямайці – Tia Maria, в Туреччині – Pasha, в Ірландії – Gallwey’s Irish Coffee Liqueur, в Італії – Coffee Expresso.

Червоне вино
- зазвичай сухе вино з винограду червоних сортів, з вмістом алкоголю близько 12%. Основні види: бургундське, кларет (Claret), Бордо (Bordeaux) і Розі (Rose). Зазвичай перед вживанням червоні вина охолоджуються і подаються до червоного м’яса або до темних страв з дичини. Відкорковувати вино слід приблизно за годину до подачі до столу, щоб воно "подихати”.

Вина кріплені
- вино, до якого в процесі приготування додається спирт. Термін "міцне вино” не слід змішувати з терміном "міцне вино”. Порівняно міцним може бути вино, в якому весь спирт є продуктом зброджування дріжджами природного цукру винограду. За сприятливих умов сильні спиртостійкі раси дріжджів можуть дати вино з вмістом спирту 14-16% (об’ємне). Як правило, такі вина бувають сухими або з невеликим залишком цукру ( "недоброди”). Щоб зберегти у вині бажаного кількості цукру бродіння зупиняють в заздалегідь передбачений момент, додаючи в нього спирт за певним розрахунком. У столове вино вводити спирт не дозволяється. До числа міцних вин відносяться міцні вина (портвейн, мадера, херес, малага, марсала) та десертні (мускат, токай). В останніх фортеця зазвичай не вище 13,5-14% (об’ємне). Вищий межа фортеці міцних вин 20% (об’ємне).

Кривава Мері
(Bloody Mary mix) – суміш, звичайно містить томатний сік, воду, кукурудзяний сироп, оцет, сіль, перець та інші спеції, в яку достатньо лише додати горілку для отримання коктейлю.

Крюшон
(від франц. cruchon – глечик), суміш білого столового вина з ромом або коньяком, до якої додають свіжі фрукти, цукор, іноді шампанське.

Крюшон
- в перекладі з французької означає "глечик”. Готують Крюшон з легких столових вин, лікерів, сиропів, різних фруктових соків, фруктів або ягід з додаванням шампанського, сидру, мінеральної або содової води або інших газованих напоїв, які доливають у крюшон перед самою подачею на стіл.

Куантро
(Cointreau) – марочний лікер, що випускається з 1849 року з очищеного бренді з ароматизації апельсинової кіркою. Куантро має більш солодкий смак, ніж білий лікер Кюрасао (Curacao) і Тріпл Сек (Triple Sec). Вміст спирту – 40%.

Кукурудзяний віскі
- будь-яке віскі з сусла, в якому міститься не менше 80% кукурудзи.

Кулер
(Cooler) – довгий напій, який готується з різних видів спиртних напоїв, ароматичних добавок, колотого льоду, газованого напою (содова вода або імбирне пиво) і фруктових корок (зазвичай апельсинових або лимонних, зрізаних у вигляді спіралі, яка вішається за верхню крайку келиха і звисає всередину).

Кумишка
- хлібне вино, виготовлене в домашніх умовах.
Молочна горілка Удмуртії, Мері Ел, Башкортостану. Переганяється закісшее коров’яче овече або кінське молоко.

Купаж
(купажуванням) (франц. coupage) – змішання різних вин в певному співвідношенні з метою поліпшення їх якості, виправлення недоліків, отримання вин певних типів і складу та випуску великих однорідних партій вина. Наприклад, виноматеріал, що має мало цукру, дубильних речовин, антоцианів і т. д., можна поліпшити додатком вина, що містить більшу кількість необхідних хімічних речовин, забезпечуючи тим самим отримання готової продукції з найбільш високими органолептичними властивостями. Купаж вимагає від винороба великого досвіду і знання сортів вина та районів його виробництва. Купаж проводять на підставі даних фізико-хімічних аналізів і дегустаційної оцінки кожного зразка виноматеріалу; спочатку виконують в лабораторних умовах, змішуючи зразки вина в різних пропорціях. Кращий варіант пробного купажу переносять в заводські умови. Термін "купаж” поширюється на багато операцій в інших галузях харчової промисловості, пов’язані з приготуванням сумішей (наприклад, говорять про купажі різни

Кьянті
(Chianti), червоні італійські столові вина, що випускаються в Тоскані з комбінації винограду сортів Канайоло, Сангьевезе, Требіано і Мальвазія. Мають легку шіпучесть і оксамитовий смак. Вміст спирту -11-12%.

Кюве
- суміш сухих вин, що використовується для виготовлення шампанського. Вина походять з різних сортів, районів провінції Шампань, і навіть можуть бути врожаїв різних років. Шампанські вина розрізняються між собою складом кюве – майстри кожної фірми по-своєму підходять до з’єднання цих вин. Саме це дає різноманіття смаку і відтінків справжнього шампанського.

Кюв’є
- шампанське з суміші різних вин.

Кюммель
1) лікер з кминним присмаком.
2) старовинна солодка анісова горілка з приправами.
3) (Kummel) – данський лікер з кмину та анісової насіння з додаванням ароматичних трав. Випускаються сухий і солодкий лікери Кюммель. Вміст спирту – 38%, щільність – 1,07.

Кюрасао
(Curacao) – лікер на основі винного спирту з додаванням сушених корок апельсина, мускатного горіха, гвоздики і кориці. Батьківщина цього лікеру – острів Кюрасао в Карибському морі. Має помаранчевий чи блакитний колір; буває також безбарвним. Вміст спирту – 30%.

Кюрасо
- апельсиновий лікер.