РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Г

Gabriel
(Габріель) – апаратів на основі яблучного бренді, настою кмину, гвоздики і полину гіркого.

Garrafeira
- позначення для високоякісних вин Португалії: червоні повинні мати витримку мінімум три роки, білі – рік.

Geneva Gin
- Женевський джин.

Ginger brandy
(Імбирний бренді) – ароматизований імбиром бренді, який виробляється шляхом перегонки збродженого сусла винограду або фруктів. Звичайно витримується в дубових бочках. Вміст спирту – 40 або 42%, щільність – 1,06.

Golden Gin
(Золотистий джин) – сухий джин, який має золотистий колір завдяки витримці в дерев’яних бочках.

Gran Reserva
- іспанське вино вищої якості.

Горілка
- алкогольний напій, суміш очищеного спирту з водою. Встановлено, що слово "горілка” походить від слова "вода”. Разом з тим ще в давні часи з назвою "горілка” співіснували і інші – гаряче вино, хлібне вино і т.д. В даний час вміст спирту в горілках вітчизняного виробництва становить 39-56%.
Горілка, міцний алкогольний напій; суміш ректифікованого етилового спирту з водою. Вироблення горілки (хлібного вина) в Росії почалася в кінці 14 в. Горілка робилася з жита, пшениці та ячменю. Для приготування горілки суміш спирту з водою (сортування) пропускають через активоване вугілля, потім фільтрують. Випускаються горілки, що містять 40, 50 і 56 об’ємного% спирту. Додаючи в горілку настої на травах, насіння, коріння і прянощах, готують різні настоянки. Інші види горілки одержують перегонкою перебродили солодких рідин. Так, з виноградного соку роблять виноградну горілку, з вишневого – вишневу та ін
«
Горілка – це ліки!
Ставлення до горілки в наш час нерідко буває забарвлене в негативні тони, оскільки асоціюється з алкоголізмом. Проте, сам напій, який, до речі, споконвічно вважається чоловічим, ще ніколи не приносив шкоди тим, хто вміє не втрачати над собою контроль. "Хлібне вино” – саме так колись іменували горілку – володіє певною красою для цінителів спиртного. А ще горілка – чудові ліки! За допомогою горілки можна лікувати чималу кількість захворювань. Так, у Румунії лікарі рекомендували її своїм пацієнтам-сердечникам. 30 грам горілки щодня, за словами румунських медиків, нормалізують тиск, знижують рівень холестерину в крові і не заподіюють при цьому ніякої шкоди. Зрозуміло, якщо не пити більше … А в древній Русі при поносі рекомендували налити собі чарку горілки (сучасній людині краще обмежитися п’ятдесятьма грамами) посолити її, та й випити "одним духом”. При застуді також варто випивати по чарці горілки в день, додавши туди гірчиці або соку редьки. А ще можна змішати горілку з чорним перцем

Гавайський ром
своєрідний ром, легкий, запашний, сухий і дуже делікатне. Переганяється на Гавайях з патоки цукрової тростини, що росте на багатій вулканічними породами грунті. Витримується в старих просмолених дубових барилах.

Гальяно
(Galliano) – солодкий і пряний італійський лікер, названий на честь героя майора Джузеппе Гальяно. Розливається в місті Соларо (Solaro) в Італії. Вміст спирту – 35%, щільність – 1,11.

Гармонійне вино
(фр. Harmonieux). Вино з добре врівноваженими, взаємодоповнюючими, майже зливаються один з одним складовими. Ідеально збалансоване співвідношення між основними елементами вина – кислотністю, таніном і спиртом.

Глейкометр
(гр. gleukos солодке вино + … метр) – прилад для визначення кількості цукру у винах.

Гленлівет
(Glenlivet) – віскі на основі добірного солодового ячменю, вироблений з 1825 року в Шотландії. Термін витримки – 12 років, має горілий аромат.

Глінтвейн
(від нім. gluhender Wein, буквально – гаряче вино) – цей напій готують з червоного вина з додаванням цукру і прянощів (кориці і гвоздики). У глінтвейн іноді додають ром, коньяк, лікери, лимони, але в невеликій кількості.

Гордонс
(Gordon’s) – сама продається марка джина, проводиться з 1769 року.

Готенбургская система
- боротьби з алкоголізмом (пияцтвом) (по імені шведський міста Готенбурзі (Гетеборга), де вона вперше з ініціативи пастора Візельгрена 1865 була з величезним успіхом застосована) полягає в тому, що на певному районі продаж спиртних напоїв монопольно надається філантропічної акціонерному товариству, яке проводить відпустку спиртних напоїв в умовах, що відволікають від надмірного їх споживання (закусочні і чайні при питних крамницях, благонадійні продавці, заборона відпустки в кредит і неповнолітнім та ін); за відрахуванням 5% на витрачений оборотний капітал суспільство влаштовує столові , читальні, лекції та ін Готенбургская система поширена в Швеції, Норвегії та Фінляндії.
( Малий енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона )

Гранатове вино
- високоекстрактівное червоне вино (південних регіонів) з цукрового забарвленням.

Гранд Грайяр
(Grand Gruyere) – швейцарський лікер, настояний на травах.

Граппа
- італійська виноградна горілка з характерним ароматом і смаком. Граппа – італійський національний міцний спиртний напій. Продукт перегонки виноградних вичавок, спеціально оброблених водяною парою під невеликим тиском. Термін існує з 1876 року. Фортеця – 39-60% об.

Гренадін
(Grenadine) – лікер на основі гранатового сиропу.

Грог
(англ. grog)
- різновид гарячого пуншу. Готують грог в склянці хайбол з коньяком або ромом але з додаванням сиропу чи лікеру, гарячої води чи міцного чаю. Для аромату іноді додають часточки лимона або апельсина, завжди подають гарячим.