РЕЦЕПТИ КОКТЕЙЛІВ

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Божоле
(Beaujolais) – французьке вино з однойменної місцевості, створене з винограду гамору. Надходить в продаж практично відразу після збору врожаю винограду, оминаючи витримку в бочках.

За сформованими традиціями вся Франція святкує появу цього вина в продажу, це свого роду "Новий винний рік” для французів. Третій четвер листопада став "днем винороба”, днем, коли гуляє вся країна й коли з’являється можливість оцінити, наскільки вдалий урожай був у нинішньому році. Крім того, це ще й популярна і модна традиція, яку придумали жителі самої виноробної країни у світі. Офіційно продаж молодого вина Божоле була дозволена в 1951 році з 15 листопада спеціальною постановою. У 1985 році відбувається зміна дати надходження в продаж Божоле. Зустріч "Нового винного року”, традиційно що проводилася 15 листопада, переноситься відтепер на третій четвер того ж місяця. За кілька днів до третього четверга листопада, з маленьких сіл і міст регіону Божоле, мільйони пляшок молодого вина починають свій шлях з Франції по країнах і континентах, де вже з нетерпінням чекають у магазинах і кафе, ресторанах і клубах. Для їх власників провести у себе свято молодого вина – справа честі. Між вир

Бокерс
(Bokers) – досить відома марка бальзамів, при цьому досить рідкісна. Дуже концентрірованний спиртний напій, який використовується для ароматизації. Виробляється з коріння, кори, трав та ягід.

Бомба
- горілка з рому, цукру, мускатного горіха (Північна Америка).
( Малий енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона )

Бордо
- бордоські вина. Загальна назва декількох марок французьких вин, вироблених у департаменті Жиронда зі столицею Бордо. У більш широкому сенсі до бордоські відносять також вина, виготовлені у департаментах Дордонь, Гаронна-і-Ло, Ло, тобто на південно-заході Франції. Бордоські вина в основному червоні, хоча є і білі (майже десяток різновидів). Всі вони належать до столових і діляться, як і більшість французьких вин, на високі і ординарні. За межами країни відомі, як правило, високі (або "тонкі”) бордоські провина, що одночасно є найбільш вживаними. Вони вважаються найбільш запашними і самими "м’якими” (слабоалкогольними). До середини XIX ст. вони займали третє місце в ряду високих (гранд) французьких вин після бургонскіх і шампанських. Але вже на початку нинішнього сторіччя бордоські стають кращими з усіх французьких вин. Таке підвищення їх пояснювалося передусім зникненням старих лоз Бургундії, в результаті чого відбулося різке погіршення якості бургундських (бургонскіх) вин, в т
Ось як поетично образно і разом з тим дуже точно характеризував А.С. Пушкін бордоські провина (в порівнянні з шампанськими):
До Аі я більше нездатний; Аі – коханці подібний, Блискучої, вітряної, живий І норовливій і порожньою … Але ти, Бордо, подібний до одного, Який в горі і біді, Товариш завжди, скрізь, готовий нам надати послугу Іль тихий розділити дозвілля, Бордо Хай живе, наш друг! 
( "Євгеній Онєгін”, гл. 4, XLVI)
Так як Бордо не є назвою конкретного вина (певної марки), а є спільне, збірне позначення трьох-чотирьох десятків вин, наведемо нижче перелік основних бордоських марок. Це має значення при читанні та перекладі не тільки зарубіжної літератури, а й російської класичної, де часто згадуються ті чи інші назви марок вин без пояснення, до якої категорії вони відносяться:
Білі бордоські :
Сотерн, Сотерн-Салюс, Шато-Ікем, Сент-Круа, карбон, Понтак, Пюжоль, Лянгон, Грав.
Червоні бордоські :
Шато-Лафіт, Шато-Марго, Шато-Ла-тур, Шато-Ляроз, Шато-Го-Бріон, Сент-Естеф, Сент-Жюльєн, Сент-Емільона, Бран-Мутон, Розан, Горі, Леовіль, Пішон , калона, Польяк, Пессак, Реньяк, Кастельно, Медок.
( Кулінарний портал FOODFIND.RU )


1 2 3

4

5